Dodana: 1 luty 2007 08:53

Zmodyfikowana: 1 luty 2007 08:53

Podlaskie Talenty

24 listopada w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2007 uczniom uzdolnionym artystycznie z naszego regionu.



Marszałek Województwa Podlaskiego, przy okazji tej uroczystości spotkał się także z dyrektorami jednostek edukacyjnych samorządu województwa. Ponadto wręczona została Odznaka Honorowa Zasłużony dla Województwa Podlaskiego - Włodzimierzowi Cimoszewiczowi.

Sejmik Województwa Podlaskiego już po raz drugi postanowił przyznać roczne stypendia 30 uzdolnionym artystycznie uczniom z województwa podlaskiego.

- W kulturze, a w szczególności w sztuce liczą się indywidualności, talenty. W związku z tym Marszałek i Sejmik podjęły taką decyzję, żeby rokrocznie uhonorowywać stypendiami, te osoby wśród młodzieży kształcącej się w szkołach artystycznych naszego regionu, które można byłoby nazwać, jeśli nie dzisiaj to w przyszłości perłami w poszczególnych dziedzinach sztuki – powiedział Jan Syczewski, członek Zarządu odpowiedzialny za edukację i kulturę.

Włodzimierz Cimoszewicz pogratulował młodym artystom:
- To jest coś wspaniałego, jeżeli człowiek odkrywa w sobie talent, potrafi go rozwinąć i czerpać z tego wiele radości. Życie jest ciekawsze jeżeli coś robimy z pełnym zaangażowaniem, determinacją, jeżeli sprawia nam to przyjemność. I wy macie na to wielką szansę, róbcie to - powiedział.

Podczas tego spotkania kilkoro stypendystów miało zaprezentować swoje artystyczne umiejętności, jednak z racji żałoby narodowej upamiętniającej tragiczną śmierć górników w Rudzie Śląskiej program części artystycznej uległ zmianie. Wystąpiła jedynie Marta Agnieszka Dolińska - na oboju wykonała utwór pt. „Modlitwa” litewskiego kompozytora Franciskusa Bejnarisa. Utwór ten stypendyści zadedykowali rodzinom ofiar tragedii na Śląsku. Pozostali stypendyści, którzy mieli dziś wystąpić, zaprezentują się podczas III urodzin Wrót Podlasia w styczniu.

Tegoroczni stypendyści Marszałka Województwa Podlaskiego:
 


    W imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego certyfikaty stypendystom wręczali - Jan Syczewski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego
 i Zbigniew Krzywicki, przewodniczący Sejmiku drugiej kadencji.

Małgorzata Priebe
Ma 10 lat. Uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłońskiej w Siemiatyczach oraz IV klasy skrzypiec – cyklu dziecięcego Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Siemiatyczach. Wybitnie uzdolniona muzyczne – gra na skrzypcach i śpiewa. Swoje umiejętności i talent muzyczny rozwija podczas zajęć indywidualnych w Studiu Piosenki “Fart” oraz w zespole wokalnym “Karuzela” w Bielsku Podlaskim. Indywidualnie oraz z zespołem brała udział w wielu konkursach muzycznych i festiwalach zdobywając wysokie lokaty m.in. certyfikat Unii Europejskiej potwierdzający Europejski Poziom Artystyczny wykazany podczas IX Konkursu Piosenki “Jesienne Trele 2005” w Siemiatyczan, Grand Prix w kat. soliści od 7 do 9 lat na XIX Ogólnopolskim, a XI Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej – Łódź 2006, I miejsce “Złota Podlaska Nuta” dla zespołu “Karuzela” na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Podlaska Nuta 2006. Ponadto Małgosia brała udział w koncercie live “Jezusowa Kołysanka” w Radiu Białystok.


Certyfikat  stypendysty odbiera  Piotr Lewiarz

Bartosz Lewiarz
Lat 15. Uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum w Piątnicy oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży w klasie instrumentów perkusyjnych. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia na gitarze klasycznej. W zespole rodzinnym “Rodzeństwo Lewiarz”, gra na instrumentach klawiszowych i gitarze oraz śpiewa. Wraz z zespołem zdobywa nagrody i wyróżnienia m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej „Familia-Tczew” w 2003 roku i I miejsce na tym festiwalu w roku 2005, a także III miejsce w VII Olsztyneckim Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Muzycznych Olsztynek 2006. Zespół uczestniczy w w wielu koncertach uświetniając uroczystości np. W III i IV Podlaskich Dniach Rodziny w Filharmonii Podlaskiej, a także w koncertach charytatywnych.

Piotr Lewiarz
17-latek. Uczeń II klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży w klasie trąbki. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia na fortepianie. W zespole rodzinnym “Rodzeństwo Lewiarz” gra na trąbce i śpiewa. Jako śpiewający solista zdobył I nagrodę na VII Giełdzie Piosenki w 1999 r. Oraz wyróżnienie w X Giełdzie w roku 2002. w roku 2006 zajął II miejsce w VI Konkursie Sygnalistów Myśliwskich “Echo Puszczy Augustowskiej” w Augustowie.
Wraz z zespołem zdobywa nagrody i wyróżnienia m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej „Familia-Tczew” w 2003 roku i I miejsce na tym festiwalu w roku 2005, a także III miejsce w VII Olsztyneckim Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Muzycznych Olsztynek 2006. Zespół uczestniczy w w wielu koncertach uświetniając uroczystości np. W III i IV Podlaskich Dniach Rodziny w Filharmonii Podlaskiej, a także w koncertach charytatywnych.


Marcin Kaźmieruk najwybitniejszy polski tancerz w przedziale wiekowym 13-15 lat, tańczczy polskie tańce narodowe i ludowe



Marta Agnieszka Dolińska na oboju wykonała utwór pt. „Modlitwa” litewskiego kompozytora Franciskusa Bejnarisa


Członkowie komisji przyznającej stypendia uczniom uzdolnionym artystycznie


Jan Syczewski w imieniu marszałka podziękował dyrektorom jednostek edukacyjnych samorządu województwa za owocną współpracę podczas całej kadencji

- Kończy się kadencja obecnego Zarządu, z tej okazji i ze względu na zasługi dyrektorów tych placówek, pragnę w imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego i Zarządu złożyć podziękowania i gratulacje za to, że ten czteroletni okres można uznać za bardzo udany i efektywny – powiedział Jan Syczewski.    


W imieniu stypendystów podziękowanie i upominek, w postaci obrazu, dla marszałka Janusza Krzyżewskiego, przewodniczącego Sejmiku Zbigniewa Krzywickiego i Haliny Wyszkowskiej, dyrektora Departamentu Edukacji i Kultury wręczyli uczniowie Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka  w Łomży: Milena Jankowska, Sylwia Zdzichowska, Kamil Zdzisław Bzura

Magdalena Trochim
18-letnia uzdolniona wokalistka. Uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli. Magdalena przygotowuje się do eksternistycznych egzaminów na Wydziale Wokalnym Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Pobiera lekcje śpiewu solowego w Suchowoli. W roku 2000 rozpoczęła grę na klarnecie w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Zespołu Szkół w Suchowoli, zdobywając z nią wiele cennych nagród. Pracę z zespołem zakończyła w roku 2005, by całkowicie oddać się śpiewaniu. Wielokrotnie występowała, jako solistka na koncertach m.in. W Muzeum Regionalnym Kresowego Domu Muzycznego w Białostoczku, w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku, dla Uniwersytetu III Wieku oraz w USA (Chicago, Niles).

Brandon Mikołaj Moradziński
11- latek jest uzdolnionym muzycznie Romem. Uczniem V klasy Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku. Brandon w roku szkolnym 2005/2006 uczęszczał do klasy pierwszej cyklu czteroletniego Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 w Białymstoku posiadającej uprawnienia szkoły publicznej (instrument główny keyboard).

Przemysław Starachowski
16 lat. Uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Jest członkiem sekcji instrumentalnej Studia Piosenki POPART i tria jazzowego DUET TRIO, które działają w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Przemek jest także uczniem klasy II perkusji Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży. Jest stypendystą otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej 2006/2007 (Konstancin-Jeziorna). Wraz z trio występował w wielu miejscach m. in. W kościele P.P. Benedyktynek pw. Trójcy Przenajświętszej w Łomży wykonali koncert “Kalendarz Liturgiczny w muzyce jazzowej”. Uświetnił też wiele występów w PSM w Łomży, przygotował i poprowadził audycję “Czas na jazz” w Kolneńskim Domu Kultury, pomagał także w przygotowaniu nagrana i nagrał muzykę do piosenek na konkurs “Piosenki Zaczarowanej” organizowany przez Annę Dymną.

Fabian Aleksandrowicz
Lat 13. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku. Fabian jest uzdolniony muzyczne i tanecznie. W sierpniu br. Został finalistą konkursu stypendialnego dla uczniów romskich uzdolnionych artystycznie w ramach “Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce”. Udziela się aktywnie (muzycznie i tanecznie) na terenie szkoły i miasta. Chłopiec interesuje się także sportem – zajął II miejsce w boksie na międzynarodowym turnieju. Występuje w tanecznym zespole romskim.

Maciej Frąckiewicz
18 lat. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Gra na akordeonie. Aktualnie przygotowuje się do egzaminów wstępnych na Akademię Muzyczną w Warszawie. Bierze udział w licznych warsztatach, a także w krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach, na których osiąga sukcesy m.in. I miejsce i Grand Prix na III Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym – Poprad (Słowacja, 2003), I miejsce na XII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej – Przemyśl (2003), II miejsce (w trio akordeonowym) na IV Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej – Giżycko (2004),  III miejsce na XLII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym - Klingenthal (Niemcy, 2005), I miejsce w kat. programy poetycko-muzyczne na XI pomorskim Festiwalu Poetyckim im. ks. J. ST. Pasierba (2006). Naukę w PSM I st. W Białymstoku rozpoczął w wieku 6 lat.. co roku bierze udział w wakacyjnych kursach w Miętnem i w Janowcu. Ponadto dużo koncertuje nie tylko w regionie, ale także na terenie kraju (np. Na Zamku królewskim w Warszawie, w Ratuszu w Popradzie). Był stypendystą marszałka Województwa Podlaskiego w roku 2005.

Małgorzata Goroszewska
18-letnia zdolna pianistka. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Jest też dobrze zapowiadającą się, młodą kompozytorką (nagroda w znaczącym konkursie). Brała udział w konkursach z różnych dziedzin muzycznych (fortepian, kształcenie słuchu i kompozycja) zdobywając wysokie nagrody oraz jako solistka, kameralistka i kompozytorka występowała na forum szkolnym, regionalnym i krajowym na różnych imprezach, festiwalach i konkursach muzycznych m.in. Wyróżnienia na V Makroregionalnym Konkursie Fortepianowym w Suwałkach (2000), I miejsce w Makroregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Olsztynie (2006), II miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Warszawie (2006) . Jej utwory wykonywane są co roku w Filharmonii Podlaskiej z okazji szkolnych koncertów dorocznych.

Zuzanna Sosnowska
13-latka. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Uzdolniona wiolonczelistka. Uczy się gry na wiolonczeli od I klasy szkoły podstawowej. Brała udział w koncertach, jako solistka i członek orkiestry szkolnej (koncerty doroczne w sali Filharmonii Podlaskiej, w Pałacu Buchholtza w Supraślu, w Augustowie, Zambrowie i Bielsku Podlaskim). W kwietniu 2006 roku wystąpiła w koncercie dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku wykonując solo z orkiestrą akademicką AMiFC “Allegro appassionato” Camilla Saint-Saënsa. Kilkakrotnie reprezentowała szkołę w przesłuchaniach regionalnych i konkursach ogólnopolskich. W “Konfrontacjach wiolonczelowych” w Bydgoszczy zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej (2004), w Regionalnych Przesłuchaniach Wiolonczelowych Szkół Muzycznych i st. W Ełku uzyskała najwyższą punktację (2005). Ostatnim i jak dotąd największym sukcesem Zuzi było zajęcie I miejsca w VIII Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu (2005). Otrzymała tam również wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego i Nagrodę Specjalną w postaci udziału w IX Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w zamku Zell an der Pram w Austrii.

Marta Agnieszka Dolińska
Lat 13. Uczennica Filii Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Przy Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku, klasa IV cyklu czteroletniego na oboju. Marta brała udział w wielu konkursach, na których odnosiła sukcesy m. in. I nagroda w I gr. IV Spotkań Młodych “Dęciaków” w Elblągu (2006), III miejsce – najwyższa punktacja wśród oboistów na XXXII Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku (2006), ex quo I miejsce oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu litewskiego kompozytora na Międzynarodowym Konkursie Obojowym “ The Liutauras Vebra International Oboe Competition (Kowno 2006), a w marcu 2006 z okazji V edycji “Muzykobrania” współudział w nagraniu płyty CD. Marta jest obecnie najlepszą oboistką w swojej grupie wiekowej, co udowadnia na licznych koncertach w regionie i Białymstoku.

Kinga Bagnowska
15-letnia uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 18 im. Króla Stefana Batorego w Białymstoku wykazuje uzdolnienia plastyczne. Jest laureatką licznych konkursów plastycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim m.in. udział w konkursie plastycznym “Z pielęgniarką po zdrowie”, w którym jej praca przyczyniła się do powstania krążka CD – cegiełki, z których dochód został przekazany na obóz rehabilitacyjny dla dzieci (2005, Augustów), I miejsce w IV międzyszkolnym konkursie “Pisanki, kraszanki, wyrywanki” (ZSS nr 3, BTO, 2006), wyróżnienie w konkursie na strój podczas Wojewódzkiego Happeningu “Dzień Ziemi” (2006), i miejsce w konkursie szkolnym “Zjawiska optyczne w przyrodzie”, I miejsce w konkursie plastycznym “Stefan Batory w naszych oczach”, tytuł “Nieobojętny 2004” w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Nieobojętni (Warszawa, 2004), nagroda w edycji wojewódzkiej XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej “Krajobraz Polski – tradycje, współczesność, przyszłość”.

Mateusz Łuczaj
Lat 16. Uczeń I klasy Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Białymstoku. Swoje umiejętności kształci w klasie trąbki. PSM I st. Ukończył w zakresie gry na fortepianie. Jest uczniem I klasy I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku (profil menadżerski). Równolegle poza szkołą muzyczną uczy się gry na gitarze klasycznej i elektrycznej.  Jego najnowszą pasją instrumentalną jest nauka gry na gaicie – hiszpańskim instrumencie ludowym. Mateusz jest także tancerzem Teatru Tańca i Improwizacji w zespole repertuarowym. Brał udział w spektaklu “Taneczne kreacje – step&jazz 2006”, którego premiera była w kwietniu 2006 roku w Supraślu w Teatrze Wierszalin, w którym grał jedną z głównych ról.  Jest również finalistą Dance World Cup 2006 (III miejsce w kat. tap dance). Aktualnie bierze udział w dwóch nowych spektaklach “Karnawałowe show”, którego premiera planowana jest na luty 2007 i jubileuszowym spektaklu teatru na zakończenie sezonu artystycznego 2006/2007. Posiada zdolności taneczne i aktorskie. Uczęszcza także na zajęcia stepowania i baletu organizowane przez Dom Kultury “Zachęta” w Białymstoku. Jeszcze jedną pasją Mateusza jest malarstwo i rzeźba – dwukrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych odbywających się w Niemczech.

Natalia Mikołajczuk
18-latka. Uzdolniona artystycznie uczennica IV klasy Liceum Plastycznego w Supraślu. Natalia posiada wszechstronne zainteresowania i duże umiejętności – maluje, rysuje, fotografuje, projektuje plakaty i inne formy graficzne. Aktualnie przygotowuje się do studiów na Akademii Sztuk Pięknych. Natalia uczęszcza na zajęcia do autorskiej pracowni podstaw fotografii i filmu , która mieści się w Liceum Plastycznym w Supraślu. Brała udział w czterech wystawach zbiorowych oraz akcjach fotograficznych m. in. realizacja “Re fotografia” wystawiona w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przy wystawie fotograficznej galerii Bezdomnej; akcja fotograficzna realizowana w przestrzeni miejskiej dla programu TVP 1 “Foto reakcja” została wyemitowana w programie Reakcje. Reprezentowała swoją szkołę w przeglądzie z Rysunku, malarstwa i Rzeźby uczniów klas III-ich liceów plastycznych w Radomiu, gdzie zajęła jedno z czołowych miejsc (w dziedzinie rysunku). W kwietniu br brała udział w plenerze akwarelowym organizowanym przez Akademię Wilanowską. W maju br otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na pracę plastyczną nt. “Anioły”, wyróżnienie na XIV Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo-Malarskim “Kazimierz Biskupi 2006”.

Justyna Orłowska
Lat 18. Uczennica Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. Jest osobą uzdolnioną artystycznie. Nieustannie pracuje nad rozwojem swoich umiejętności. Reprezentuje szkołę, uczestnicząc w krajowych konkursach plastycznych. Od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie rysunkiem i muzyką. W wieku 7 lat zaczęła uczęszczać na zajęcia szkolnego kółka plastycznego. W ramach zajęć plastycznych przygotowywała dekoracje szkolne oraz prace przeznaczane na cele charytatywne (WOŚP). W jej życiu ważna jest także muzyka. Zapisała się do szkolnego zespołu wokalnego “Gama”, z którym odniosła wiele sukcesów m.in. brała udział w festiwalu w Visaginas na Litwie, w Festiwalach Dzieci i Młodzieży Podlasia w Goniądzu. Podczas nauki w szkole podstawowej, a następnie gimnazjum, jednocześnie uczyła się w Szkole Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Zambrowie. Uczyła się gry na gitarze. Przygoda z muzyką trwała 6 lat. Obecnie zajmuje się głównie rysunkiem i malarstwem (np. udział w wystawie prac upamiętniających pontyfikat i rocznicę śmierci Jana Pawła II), choć ostatnio zainteresowała się także fotografią analogową. Bierze udział w konkursach fotograficznych np. W IV Ogólnopolskim Przeglądzie Współczesnej Fotografii “Człowiek obok mnie”, czy II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym National Geographic.

Milena Jankowska
17-latka, uczennica II klasy Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. W gimnazjum zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach  plastycznych. Zdobyte dotąd nagrody i wyróżnienia m.in. I miejsce w konkursie na najładniejszą szopkę podlaską “Nasza nadzieja w Betlejem” (Szumowo 2005), laureatka konkursu plastycznego “Literackie inspiracje” (Szumowo 2005), II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Plastyczne Bajania” Światowy Dzień Bajki 2006 Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie, wyróżnienie w konkursie plastycznym “Wybieram życie bez alkoholu” (Zambrów 2004).

Sylwia Zdzichowska
16 lat. Uczennica Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Jest osobą o dużych uzdolnieniach plastycznych m.in. I miejsce w szkolnym konkursie grafiki komputerowej, laureatka konkursu “Rok Karola Brzostowskiego na Podlasiu”, III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim (2006), wyróżnienie w Powiatowym Konkursie “Teatr Młodego Aktora” (2005), wyróżnienie w konkursie plastycznym Ogólnopolskiej Kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł” (2005).

Kamil Zdzisław Bzura
18 lat. Uczęszcza do Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży.  Interesuje się historią miejsca, w którym mieszka (Obrytki). Dokumentuje je robiąc rysunkowo-malarskie prace. Dotychczasowe osiągnięcia: wyróżnienie w konkursie plastycznym 'Moje przeżycia związane z Bożym Narodzeniem”, wyróżnienie w dziedzinie grafiki w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Wariacje na temat twórczości Leona Wyczółkowskiego” (2006), VI Biennale Grafiki Uczniów Średnich Szkół Plastycznych – praca zakwalifikowana na wystawę pokonkursową (2006).

Gabriela Anna Giegiel
18-letnia uczennica Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. Jest aktywna artystyczne, bierze udział w konkursach plastycznych regionalnych i ogólnopolskich zdobywając nagrody i wyróżnienia – szczególnie w dziedzinie grafiki (np. Nagroda w II i III wojewódzkim konkursie “Lalka”, I nagroda w wojewódzkim etapie konkursu “Eko-Planeta” za własnoręcznie napisany, ilustrowany i wykonany album do tematu “Środowisko moich marzeń”, I nagroda w międzynarodowym konkursie na ekslibris – Żary, wyróżnienie na międzynarodowym konkursie “Sztuki książki” w Gliwicach). Rysunkiem i malarstwem oraz fotografią interesuje się od najmłodszych lat. Ma na swoim koncie dwie wystawy fotograficzne zbiorowe uczniów Liceum Plastycznego w Supraślu w galerii “Dno”. Brała udział w akcji malowania przedszkola w Kleosinie. Swoją przyszłość wiąże z nauką w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział grafiki projektowej).

Krzysztof Franciszek Kuk
10-latek. Uczeń IV klasy ZSOMS Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku. Jest wybitnie uzdolniony muzyczne (gra na skrzypcach i pianie, śpiewa) i plastycznie. Gra na skrzypcach podczas wielu uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Muzyczna działalność Krzysia m.in. “Oratorium na Boże Narodzenie” Ernesta Brylla i Włodzimierza Korcza – występ w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, Brązowy Certyfikat Obywatela Europy – Socrates Comenius, Wieczór kolęd,  cykl występów związanych z rocznicą śmierci Jana Pawła II, koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Marszałkowskim, Carl Orff “Carmina Burana” - koncert jubileuszowy chóru “Cantica Cantamus”, Muzyczne Spotkania w Ratuszu “Muzyczne Rodziny” i wiele innych. Jako członek zespołu “Chórek roztańczony' brał udział w koncercie solistów i zespołów kameralnych z cyklu “Wiosna Młodzieży Artystycznej (2006).

Piotr Konopelko
11 lat. Uczy się w klasie IV Szkole Podstawowej nr 28 w Białymstoku. Chłopiec uzdolniony muzycznie, bardzo szybko opanował umiejętność posługiwania się zapisem nutowym. Gra na gitarze klasycznej. Samodzielnie poznaje nowe akordy gitarowe. Uczęszcza na zajęcia kółka gitarowego. Cztery lata uczęszczał na zajęcia z nauki gry na instrumentach muzycznych w Klubie Garnizonowym w Białymstoku. W roku szkolnym 2001/2002 aktywnie uczestniczył w zajęcia Ogniska Muzycznego organizowane przez Dom Kultury “Zachęta” w Białymstoku.

Adam Zdanowicz
17 lat. Uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Anny z Sapiehów Jabłońskiej w Białymstoku. Adam ma na swoim koncie sukcesy w konkursach anglojęzycznych i o tematyce europejskiej, jest także zapalonym filmowcem-amatorem. Sam kręci i montuje filmy. Jego prace zostały dostrzeżone w konkursach i przeglądach na szczeblu ogólnopolskim. Dotychczasowe osiągnięcia: wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie filmowym 'Bezpieczny start” (Kraków 2006), wyróżnienie za najlepszą animację artystyczną w konkursie Anim-akcja, nagroda w edycji wojewódzkiej europejskiego konkursu szkolnego “Europa w szkole” - film “Dużo nas dzieli, ale łączy jeszcze więcej”.

Justyna Zapolnik
Wiek 17 lat. Jest uczennicą II Liceum  II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku, klasy o profilu humanistycznym. W roku szklonym 2005/2006 uczestniczyła w zajęciach grupy teatralnej “mandragora”. Interesuje się poezją, szczególnie współczesną, bierze udział w wielu konkursach recytatorskich. Do jej sukcesów można zaliczyć m.in. Nagrodę główną w kat. “Piękna spontaniczna i sugestywna prezentacja treści” w XXIX eliminacjach wojewódzkich konkursu krasomówczego “Ojczyzna...to krajobraz”, II miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Prozy, II miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej. Justyna podczas VII Białostockiego Forum Szkół w 2006 roku wzięła udział w panelu dyskusyjnym – przemówienie dot. języka współczesnej młodzieży. Przygotowała także z dużym powodzeniem kilka scenariuszy (np. Scenariusz i współprowadzenie programu edukacyjnego “Mamy głos” w TVP3 Białystok). Odbyła mini-staż w akademickiej rozgłośni radiowej Akadera i uczestniczy w warsztatach dziennikarskich.

Olga Pokorska
Ma 18 lat. Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. Utalentowana poetycko i literacko. O jej talencie świadczą takie nagrody, jak: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Las moja miłość” w kategorii poezja od 16 do 20 lat; II nagroda w konkursie na recenzję teatralną „Teatr widzę ogromny” oraz uzyskanie miana laureatki w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej imienia Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”.Chętnie też uczestniczy w akcjach charytatywnych prowadzonych przez Ośrodek Miłosierdzia ELEOS.

Ewa Smyk
16-letnia uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Posiada duże umiejętności plastyczne i taneczne, co owocuje cennymi osiągnięciami w tych dziedzinach. Do jej sukcesów można zaliczyć: Grand Prix XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu – jako członek zespołu muzyki dawnej „Capella Antiqua Bialostociensis; nagrodę na etapie wojewódzkim konkursu plastycznego „Europa w szkole”; wyróżnienie w edycji wojewódzkiej i ogólnopolskiej Ogólnopolskiego Konkursu twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Krajobraz Polski-tradycje, współczesność, przyszłość”; nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Moja przygoda w Muzeum”.

Natalia Leszczuk
17 lat. Uczennica XI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Posiada szerokie zainteresowania artystyczne, szczególnie interesuje się rysunkiem, projektowaniem odzieży. Jest laureatką konkursów w dziedzinie twórczości plastycznej, takich jak – Wojewódzki Konkursu „Nasza Nadzieja w Betlejem” na najładniejszą szopkę i Ogólnopolski Konkurs „Igłą malowane”. Otrzymała też nagrodę za autorski projekt i perfekcyjne wykonanie ekologicznego modelu stroju zaprezentowanego w pokazie mody „Cztery Pory Roku” podczas uroczystych obchodów „Dnia Ziemi”.

Marcin Kaźmieruk
14-letni uczeń Gimnazjum Publicznego nr 1 w Siemiatyczach, bardzo utalentowany tanecznie. Jest najwybitniejszym polskim tancerzem w przedziale wiekowym 13-15 lat, tańczącym polskie tańce narodowe i ludowe. Świadczą o tym tytuły Mistrza Polski zdobyte w latach 2005 i 2006 w tej kategorii oraz zwycięstwa w tzw. Rankingu Par w 2004 i 2005 roku. Ponadto w latach 2004-2006 zwyciężył on w 26 Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich. Od wieku przedszkolnego jest członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”. Swoja wiedzę muzyczną powiększa gra na flecie i gitarze.

Julianna Dorosz
Uzdolniona artystycznie 15-letnia uczennica Prywatnej Szkoły Artystycznej I stopnia „Dux” w Bielsku Podlaskim. Zdobyła znaczące laury w dziedzinie gry na fortepianie, w dziedzinie wokalnej, dziedzinie plastycznej i dziedzinie recytatorskiej. Do najcenniejszych jej sukcesów należą zdobyte w latach 2003-2006 pierwsze miejsca w - Konkursie Plastycznym „Moja podróż po krajach Europy”; w Konkursie recytatorskim „Prawosławnej poezji religijnej”; w Konkursie Pieśni Białoruskiej; a przede wszystkim w Konkursie „Pasje Regionu”, w którym zdobyła nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

Joanna Zawłocka
17 lat. Uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Bardzo uzdolniona wokalistka. Jest laureatką licznych konkursów i przeglądów wokalnych. Z jej sukcesów warto podkreślić I miejsca zdobyte w latach: 2002-2006 podczas następujących konkursów – Ogólnopolski Festiwal „Młodzi w Piosence”; Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka”; Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was”; Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Canto Cantare’2006”. Śpiewanie traktuje jako życiową pasję.

Katarzyna Milewska
18-letnia uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Szczuczynie. Utalentowana muzycznie. Wraz z zespołem zdobyła m.in. I miejsce w kategorii powyżej 16 lat w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złoty Mikrofon’ Radia Jard. Ponadto uzyskała wyróżnienie w Konkursie Pieśni Eucharystycznej. Obecnie już przekazuje swój talent muzyczny młodszym wiekiem koleżankom będąc instruktorka w Miejskim Domu Kultury w Łomży.

Uczestnicy spotkania mogli także obejrzeć prezentowaną w Galerii Samorządowej wystawę “Życie ze sztuką” prezentującą 50-letni dorobek artystyczny Roberta Jana Panka.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook